Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γενικού Λυκείου Ιτέας συγχαίρει την ομάδα των μαθητριών του Λυκείου για τη διάκρισή τους (πρώτες σε επίπεδο νομού) και τη συμμετοχή τους στους 13ους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας (Αντιλογίας), που πραγματοποιήθηκαν:

·        Την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 στο χώρο του Ευρωπαϊκού Πολιτιστικού Κέντρου Δελφών

·        Το Σάββατο 18 Μαρτίου 2017 στο Γενικό Λύκειο Νέας Σμύρνης (προημιτελικοί)

·        Την Κυριακή 19 Μαρτίου 2017 στην Παλαιά Βουλή (τελικοί)

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν: Μήνα Κουτρουλή, Δέσποινα Κοντογιάννη, Φοίβη Πασαλιμανιώτη, Ναταλία Τσαμτσούρη, Αλεξάνδρα Μαυρουδή και Όλγα Παππά, κατέλαβαν τη 13η θέση σε σύνολο 75 συμμετεχόντων, διαγωνιζόμενες σε ένα αυστηρά καθορισμένο πλαίσιο κανόνων, οι οποίοι τους έδωσαν τη δυνατότητα να αναπτύξουν τις ικανότητές τους στη λογική διάρθρωση των επιχειρημάτων τους, την πειθαρχημένη συνεργασία και την κατανόηση και κριτική των θέσεων της αντίπαλης ομάδας.

Τους ευχόμαστε καλή πρόοδο!